نشریه تصمیم‌گیری و تحقیق در عملیات، از نشریات تخصصی مهندسی صنایع، مدیریت و علوم ریاضی است که از سوی موسسه آموزش عالی آیندگان به عنوان صاحب امتیاز، به صورت فصلنامه و از سال 1395  منتشر می شود. هدف این نشریه فراهم آوردن بستر علمی مناسب برای تبادل اطلاعات در زمینه‌ی پژوهش‌های علمی، فنی و تخصصی در میان پژوهشگران و اعتلای سطح دانش آنان و نیز تهیه‌ی مجموعه‌ای مفید از آثار علمی است.

نشریه تصمیم‌گیری و تحقیق در عملیات، مقالات پژوهشی، مقالات کاربردی، مقالات کوتاه و مطالعه موردی نویسندگان را توسط نرم افزار مشابهت یاب (ارائه شده توسط سیناوب) از لحاظ سرقت ادبی، مورد بررسی قرار داده و در صورت وجود نرخ تشابه کمتر از %20، مقالات را تایید و امکان چاپ آنها را به صورت الکترونیکی و چاپی فراهم می‌نماید.  این نشریه هیچ سیاستی را جهت ذخیره کردن نسخه مقاله در ذخیره سازها، برای نویسندگان تعریف نکرده است. قابل ذکر است که چاپ مقالات در مجله‌ی تصمیم‌گیری و تحقیق در عملیات منوط به دارا بودن یکی از ویژگی های زیر است:

  • مقالاتی که حاوی مطالب بدیع در زمینه های علمی و فنی بوده و در مجله ی دیگری به چاپ نرسیده باشد؛ مقاله های ارائه شده در کنفرانس، از این امر مستثنی هستند و مانند سایر مقالات، ارزیابی شده و در صورت تأیید به چاپ می رسند.

  •  مقالاتی که مبتنی بر تحقیقات نظری و علمی پیشرفته بوده و دارای یکی از مشخصات زیر باشند:
  1.  با نقد و بررسی در موضوعات مرتبط، به طرح نظرهای جدیدی پرداخته و به نتایج تازه‌ای دست یافته باشند.
  2.  به اختصار و در زمینه‌های فنی، صنعتی و پژوهشی تدوین شده باشند.
  3.  پژوهش، تلخیص و استنتاج از برخی آثار برجسته‌ی علمی و فنی باشند.

   

لازم به ذکر است که  مقالات نشریه تحت پروانه حق نشر همگانی   و به صورت کاملا رایگان منتشر می‌شوند.

 

       علاقه مندان می‌توانند از طریق نشانی www.journal-dmor.ir به مجله‌ی تحقیق در عملیات و تصمیم‌گیری دسترسی داشته باشند.